Dzień Dziecka w PSP 24

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

Z okazji Dnia Dziecka w PSP 24 odbyła się rzecz wyjątkowa. Nauczyciele przygotowali dla wszystkich uczniów niezwykłą niespodziankę i … wystawili przedstawienie teatralne pt. “Czerwony Kapturek szuka księcia”. Na co dzień poważni pedagodzy dzisiaj wcielili się w role bajkowych postaci.
Na scenie pojawił się m.in. tytułowy Czerwony Kapturek, Piękny Książę, Wilk, Smok, Wiedźma, Żaba, Śnieżka i wielu, wielu innych bohaterów. Piękna scenografia, ciekawa gra aktorska nauczycieli oraz porywająca muzyka bardzo zaciekawiły dzieci. Z zapartym tchem obserwowały to, co działo się na scenie i miały ogromną frajdę z rozpoznawania, który nauczyciel wcielił się w daną postać. Spektakl miał wiele zwrotów akcji, nie zabrakło też w nim walorów wychowawczych. Uczniom inscenizacja bardzo się spodobała, czego dowodem były gromkie brawa. Sądząc po ciepłym przyjęciu, nie będzie to ostatnie przedstawienie, jakie wystawiono w naszej szkole. Nauczycielom gratulujemy pomysłu i wykonania!

A wszystkim Milusińskim w dniu ich święta życzymy samych radosnych dni, beztroskiego dzieciństwa oraz uśmiechu na twarzy.

Bądź dzieckiem jak najdłużej,
Jak dziecko baw się, śmiej,
I kochaj tak jak dziecko,
I serce dziecka zawsze miej!