Europejski Dzień Języków Obcych – 26 września 2022

Czy wiecie, że właśnie wróciliśmy z niesamowitej podróży po Europie z okazji Dni Erasmusa? A nie była to zwykła podróż, to było coś zupełnie szalonego – kolorowy międzynarodowy pociąg PSP nr 24 pełen uczniów i nauczycieli 🎉 Pokonaliśmy niezwykłe trasy i zwiedziliśmy różne zakątki Europy.
🌈🚆Każda stacja to był zupełnie inny europejski kraj, a wszystko dzięki naszym utalentowanym uczniom, którzy przygotowali niesamowite prezentacje i wystawy! 🌍🌟
Już nie możemy się doczekać naszej następnej wyprawy! 🌎💼
Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie PSP nr 24 z klas 4-8 również bardzo aktywnie włączyli się w obchody tego dnia. Własnoręcznie wykonali przepiękne plakaty, które zachęcają do nauki języka, przygotowali wypieki charakterystyczne dla danego kraju niemieckojęzycznego. Wystawę prac można było oglądać na holu głównym.
Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział i życzymy zdobywania ciekawych doświadczeń w nauce języków obcych.
Nauczyciele Języków Obcych