Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku, żeby podkreślić bogactwo i różnorodność językową świata. Oczywiście naszym językiem ojczystym jest język polski. Ze względu na bardzo specyficzną wymowę oraz mnogość i złożoność form gramatycznych uchodzi on za jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata, stanowiąc niełatwe wyzwanie nawet dla samych Polaków W tym roku dzień ten wypadł w czasie ferii zimowych, dlatego w naszej szkole uczciliśmy to święto 25 lutego. Zorganizowaliśmy wyjątkową lekcję języka polskiego, w której uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych. Na początku pan Dyrektor szkoły wręczył nagrody i dyplomy laureatom Konkursu Recytatorskiego. Następnie odbył się quiz językowy, w którym wybrani uczniowie musieli poprawić błędy w zdaniach, wskazać poprawne formy wyrazów, uzupełnić dyktando z lukami, przeczytać śmieszne, ale bardzo trudne łamańce językowe oraz wyszukać słowa ukryte w innych słowach. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie następujący uczniowie:

1 miejsce – Michał Garbacz 5f,
2 miejsce – Jakub Sieniek 5b,
3 miejsce – Natan Sobiń 5a.

Gratulujemy i zapraszamy do zabawy w następnym roku, 21 lutego…