“Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

25 października 2022 r. (wtorek) bijemy rekord czytania na przerwie!

Nauczyciele bibliotekarze, nauczyciele języka polskiego i nauczyciele świetlicy zapraszają uczniów, grono pedagogiczne oraz pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Celem akcji jest:
•promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
•integracja środowiska lokalnego;
•pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
•zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy wypożyczyć książkę z biblioteki lub przynieść własną z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub w innym wybranym przez siebie miejscu i… czytać podczas przerw międzylekcyjnych.

W tym dniu można się również przebrać za postać z ulubionej książki.

W celu wspólnego czytania i bicia rekordu w liczbie osób czytających jednocześnie spotykamy się na korytarzach szkolnych we wtorek, 25 października 2022r., podczas dwóch przerw międzylekcyjnych – o godz. 10:35 i 13:35.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!