Realizacja I modułu III edycji innowacji „Czytamy z klasą -lekturki spod chmurki” w klasie 3b.

Na przełomie grudnia oraz stycznia klasa 3b odbyła piękną podróż do Włoch za pośrednictwem lektury „O psie, który jeździł koleją”.

Zadanie pierwsze jakie wykonaliśmy to stworzenie nowej chmurki Tosi i aktualnego kącika „Lekturek spod chmurki” oraz wysłuchaliśmy opowiadania na temat Tosi. Wykonaliśmy również imienne książeczki ozdabiające nasz kącik. Po przeczytaniu lektury ozdobiliśmy tytułową stronę lekturnika, i systematycznie go uzupełnialiśmy.

W trakcie omawiania na jednej z lekcji wykonaliśmy piękne zakładki do książek odzwierciedlające treść lektury.

Zgodnie z założeniami III edycji innowacji skupiliśmy się również na zawodach występujących w lekturze, omówiliśmy je wszystkie, a następnie na zajęciach komputerowych pracowaliśmy z miastem zawodów na stronie www. mapakarier.org, gdzie uczniowie wyszukiwali zawody występujące w lekturze i tworzyli ich opisy. Na koniec obejrzeliśmy wywiad z maszynistką i bliżej poznaliśmy ten zawód. Udaliśmy się również na stację kolejową znajdującą się w pobliżu szkoły w celu zapoznania się z jej wyglądem oraz podziwianiem z bliska nadjeżdżających pociągów.

Kolejne zadanie jakiemu sprostaliśmy to zadanie w grupach. Z pudełek stworzyliśmy psy, które oczywiście były naszymi osobistymi wyobrażeniami na temat psa Lampo.

Na koniec nasza sala lekcyjna zamieniła się we włoską ristorante:) w tle słychać było włoską muzykę na na stołach zagościło spaghetti. Było pysznie i po włosku:):)Aneta Cebula Czytam Z Klasa Modul I(3)