Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Dla uczczenia pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w listopadzie 2007 r. ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To właśnie tego dnia w 1943 r. Niemcy ogłosili informację o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r.
Z tej okazji odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej. Pan Bogusław Bek, bazując na wiadomościach posiadanych przez uczniów przybliżył młodzieży okoliczności tej brutalnej zbrodni sowieckiej.
Najaktywniejsi słuchacze otrzymali symboliczne upominki.
Taką lekcję historii lubimy!