Święto Patrona Szkoły

W dn. 13. 01.2020r. z okazji 136. rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego  obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Tego dnia, podobnie jak w minionych latach, wybieraliśmy „Słonecznych Uczniów PSP nr 24”.

W bieżącym roku szkolnym o ten zaszczytny tytuł ubiegało się jedenaścioro dzieci

z klas IV – VIII, które rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach:

wypiciu soku  z cytryny ze „słonecznym uśmiechem” na twarzy oraz autoprezentacji.

Wszyscy kandydaci pokazali się od jak najlepszej strony zgromadzonej w sali teatralnej publiczności, jednak jury w składzie:

p. wicedyrektor Irena Wojciechowska, p. Marzena Kutkiewicz , p. Małgorzata Kawczyńska, p. Marta Rutkowska, p. Monika Ozimek

tytuł   Słonecznej  Uczennicy i Słonecznego Ucznia przyznało Annie Kaczkowskiej z kl. 7 c oraz  Błażejowi Bonieckiemu z kl. 6 c.

Tuż za zwycięzcami, na drugim miejscu, znaleźli się uczniowie: Maria Lutkowska z kl. 5a  oraz  Ignacy Guza z kl. 8b.

Podczas uroczystości p. dyr. Wojciech Patkowski „koronował” zwycięzców, a także wręczył nagrody laureatom następujących konkursów:

• Szkolnego Konkursu Ortograficznego (organizatorzy – nauczycielki języka polskiego),
  • Konkursu Informatycznego (organizator – p. Joanna Majchrzak);
  • Konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną

(koordynator- p. Renata Małaczek).

Serdecznie gratulujemy naszym wszechstronnie uzdolnionym  uczniom.

Całej społeczności szkolnej dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.