11 Listopada – Święto Niepodległości

W dniach 8-9 listopada 2018r. odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolna uczciła doniosłą chwilę w polskiej historii poprzez udział w akademii, w której zaprezentowane zostały utwory liryczne znanych poetów na tle znanych i cenionych motywów muzyki filmowej. Chór szkolny  wykonał  pieśni patriotyczne towarzyszące Polakom w ważnych  momentach ich życia.  Zgromadzeni nauczyciele i uczniowie mogli podziwiać prezentację multimedialną odnoszącą się do historii Polski.  Wystąpienie  naszych młodych ,,aktorów” zostało uświetnione grą na flecie ucznia klasy 7c Marcina Muchy. To spotkanie stało się najciekawszą lekcją historii.

Ponadto w dniu 9 listopada 2018r. nasza szkoła  przystąpiła również w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do akcji „Rekord dla Niepodległej”. Punktualnie o godzinie 11:11 nauczyciele i uczniowie wspólnie odśpiewali hymn narodowy.

Uroczystości spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli ze względu na oryginalną formę przekazu i treści.