Święto Patrona Szkoły

W dn. 11.01.2019r. obchodziliśmy uroczyście 135. rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego – Patrona naszej szkoły, wybitnego pisarza, autora poczytnych do dziś książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji już po raz 18. wybieraliśmy “Słonecznych Uczniów PSP nr 24”, czyli uczennicę i ucznia, którzy są najsympatyczniejsi i najbardziej lubiani przez swoich rówieśników.
O honorowy tytuł “Słonecznych Uczniów” ubiegało się piętnaścioro dzieci z klas IV – VIII.
Aby móc założyć na głowę koronę
i “miłościwie panować” nam przez cały rok, musieli oni wystąpić przed członkami jury i zaproszonymi gośćmi. Podczas prezentacji, przy pomocy koleżanek i kolegów z klasy, w zabawny sposób opowiadali o sobie i zachęcali do głosowania właśnie na nich. Musieli również wypić sok z cytryny ze “słonecznym uśmiechem” na twarzy.
Wszyscy uczestnicy zabawy zaprezentowali się znakomicie, dostarczając społeczności szkolnej wiele radości.
Po długich obradach jury w składzie:
p. Marzena Kutkiewicz, p. Małgorzata Kawczyńska, p. Marta Rutkowska, p. Marzena Niedźwiecka, p. Joanna Romanowicz oraz przedstawiciele SU: Magdalena Starzyńska z kl.8B, Zuzanna Szczęsna z kl.8d, Mateusz Maj z kl.8c wybrało Słonecznych Uczniów.

Zostali nimi uczniowie z kl. V C:

Aleksandra Pietrzykowska oraz Jakub Klimek

II miejsce zajęła:
Julianna Jaworska z kl. V A

III miejsce zdobyła:
Maja Kwiatkowska z kl. IV E

Podczas uroczystości odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na reklamę dowolnej książki Kornela Makuszyńskiego, który przeprowadziła pani Małgorzata Kawczyńska. Tego dnia nagrodzeni zostali także laureaci konkursu koordynowanego przez p. Renatę Małaczek na najpiękniejszą dekorację świąteczną.

Zwycięzcom i finalistom wszystkich wymienionych konkursów wręczył nagrody p.dyr. Wojciech Patkowski.

Warto również wspomnieć, że o piękną oprawę plastyczną podczas tak ważnego dla naszej szkoły święta zadbały panie: Anna Szymańska, Joanna Gadalska i Aneta Cebula.
W fotografiach uwiecznił je p. Mariusz Beczek, zaś nad jakością dźwięku podczas imprezy czuwali: p. Olga Skrok oraz p. Arkadiusz Gorczyca.
Uroczyste obchody urodzin Kornela Makuszyńskiego poprowadziła p. Agata Kwietniewska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.