Pierwszy Dzień Wiosny w PSP24

SPOSÓB NA DZIEŃ WAGAROWICZA
21 marca 2022r. w naszej szkole odbył się niezwykły pokaz mody ekologicznej.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII, a jego pomysłodawcami i jednocześnie organizatorami byli uczniowie jednej z klas ósmych, którzy specjalnie z tej okazji przygotowali kilka atrakcji, m.in. spotkanie ze znaną projektantką mody, panią Dianą Walkiewicz.
Uczniowie z zapartym tchem wysłuchali tego, co na temat pracy projektanta opowiedziała im pani Walkiewicz, a następnie obejrzeli jej projekty strojów. Modelkami były uczennice klas ósmych i siódmych, które zostały wybrane podczas profesjonalnego castingu.
Sama artystka uczestniczyła później w obradach jury konkursu: „Nie kupuję, projektuję…”. Wraz z dyrekcją szkoły miała okazję podziwiać i oceniać pomysły młodych, dopiero początkujących w świecie modelingu projektantów i ich modelki.
Cały projekt był dla społeczności szkolnej nie lada gratką. Zgodnie z zasadą: “uczyć, bawiąc” uczestnicy spotkania dowiedzieli się dużo o wpływie produkcji odzieży na środowisko naturalne, mieli okazję osobiście poznać gwiazdę showbiznesu i oczywiście stawiać pierwsze kroki w modelingu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Na zdjęciach zobaczycie naszą szkołę w wiosennej, zielonej odsłonie i wiele uśmiechniętych twarzy, ponieważ humory tego dnia dopisywały wszystkim.