Święto Patrona Szkoły

Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły 9. 01.2023r. obchodziliśmy święto naszego Patrona – Kornela Makuszyńskiego. Tego dnia wybieraliśmy również Słonecznych Uczniów PSP nr 24. O tak zaszczytny tytuł ubiegali się przedstawiciele klas IV – VIII.

Podczas uroczystości pretendenci do tytułu  Słonecznych Uczniów prezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością. Każdy z nich próbował w oryginalny sposób zachęcić do oddania głosu właśnie na niego.

Po widowiskowej autoprezentacji wszystkich kandydatów w ścisłej, finałowej czwórce  znaleźli się:

Aleksander Nowak – kl. 5d

Antoni Wydra  – kl. 5e

Lena  Zielonka – kl. 6a

Lena Kłosińska – kl. 8f

Tym razem Słonecznymi Uczniami zostali:

Lena Zielonka z kl. 6a oraz Aleksander Nowak z kl. 5d.

Najsympatyczniejszych uczniów wybrało jury składzie :

1. Marzena Kutkiewicz, p. Małgorzata Kawczyńska, p. Monika Ozimek,

Julia Korcz – przewodnicząca SU (kl.7a), Michał Garbacz – zastępca przewodniczącej SU (kl.8f).

„Koronacji” Słonecznych Uczniów dokonała pani dyrektor Renata Bojarska,

która wręczyła im również nagrody rzeczowe. Słodkie nagrody pocieszenia otrzymali także z rąk pani dyrektor pozostali uczestnicy zabawy.

Podczas imprezy swój talent wokalny zaprezentowała uczennica kl. 8c –

Jagoda Błaszczyk.

W trakcie uroczystych obchodów Święta Patrona Szkoły zostały rozstrzygnięte następujące konkursy:

– plastyczny – przygotowany p. Małgorzatę Kawczyńską,

– informatyczny – przygotowany przez p. Joannę Majchrzak.

O piękną oprawę plastyczną imprezy zadbały panie: Joanna Majchrzak oraz Katarzyna Szewczyk, natomiast dobrą jakość dźwięku zapewnił podczas występu uczniów  pan Sebastian Weremiuk.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i udział we wspólnej zabawie. Gratulujemy zwycięzcom!